E-Ticaret Nedir, Ne İşe Yarar?

0 Comments

Her geçen gün teknolojinin hızla gelişmesi ve iletişimin git gide yaygınlaşmasıyla insanların alışveriş alışkanlıkları farklı bir boyuta ulaştı. Öyle ki gideceğimiz konserin biletinden tutun, giydiğimiz tişörte kadar birçok ürünü ve hizmeti internet üzerinden satın almaya başladık.

Son yıllarda yaşadığımız bu teknolojik gelişim, sadece günlük yaşamımızı etkilemekle kalmadı, iş hayatını ve ekonomik faaliyetlerle ilgili tüm alanları doğrudan yeniden yapılandırmaya başladı. Bununla birlikte ticaret kavramı internete taşındı, elektronik ticaret (E-Ticaret) tüm bu gelişmeleri simgeleyen ve hepsini kapsayan bir kavram olarak kabul edildi.

E-ticaret insanlar için kolay bir süreç haline gelirken, satılabilir bir ürün veya fikri, evlerinden ve iş yerlerinden hiç çıkmadan kolaylıkla temin edebiliyor. Bu kullanıcı sayısı artıyor ve e-ticaret sınırları gün geçtikçe genişliyor.

İnternet uçsuz bucaksız bir mecra iken, e-ticaret de bir o kadar geniş, sınırsız ve kapsamlı bir mecradır. Bu alanda iş yapmak istiyorsanız, pazarlama yeteneğiniz sayesinde internetten neredeyse her şeyin satışını yapabilirsiniz. Ülkemizde 35 milyon internet kullanıcı bulunuyor. Bu sayı ile dünyada 12, Avrupa’da ise 2. sırada yer alıyoruz. İnternete giren her 7 kişiden 1’i ise de internet üzerinden alışveriş yapmaktadır.

E-ticaret’e adım atmak istiyorsanız bize ulaşabilir, paketlerimizi inceleyebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

0

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 − 1 =